STRONA GŁÓWNA

MENU – LISTA MAREK

NAPRAWA KLUCZY / PILOTÓW

KLUCZE DOMOWE

KATALOG KLUCZY SAMOCHODOWYCH

BATERIE, BRELOKI

KLUCZE SAMOCHODOWE

KŁÓDKI, WKŁADKI, ZAMKI

KONTAKT

 

 

Czasy kiedy klucz samochodowy był kawałkiem blaszki z naciętymi ząbkami bezpowrotnie minęły. Większość producentów samochodów od roku 1995 wprowadziło innowacyjne rozwiązanie – immobiliser (immobilizer) czyli zabezpieczenie, które umożliwiało uruchomienie samochodu tylko i wyłącznie autoryzowanym kluczem z zamontowanym w nim chipem elektronicznym – transponderem. Chip ten komunikuje się z komputerem samochodowym bezprzewodowo (standard RFID) za pomocą fal radiowych o częstotliwości 125 kHz. Po włożeniu klucza do stacyjki w samochodzie sczytywany jest z niego kod, który podlega weryfikacji. W przypadku zgodności kodu w kluczu z wpisami w komputerze samochodowym następuje odblokowanie systemu immobilisera i jest możliwe uruchomienie silnika. W przypadku kiedy klucz identyfikuje się innym kodem niż  wpisy w komputerze następuje zablokowanie systemu immobilisera (np. odcięcie wtrysku paliwa) co powoduje brak możliwości uruchomienia silnika.

 

 

 

 

 

 

Dla użytkownika samochodu z praktycznego punktu widzenia korzystne jest posiadanie co najmniej dwóch egzemplarzy kluczy do swojego pojazdu. W razie zagubienia / kradzieży jednego z nich jest możliwość dalszego użytkowania samochodu bez przestojów. W przypadku utraty ostatniego klucza samochód zostaje unieruchomiony na dłuższy czas. Koszty odtworzenia klucza w przypadku braku oryginału wzrastają kilkukrotnie. Zapasowe klucze można zamówić w autoryzowanym serwisie lub w punktach dorabiania kluczy. Priorytetem staje się cena jak i czas potrzebny na dorobienie oraz zaprogramowanie nowego kluczyka. W przypadku autoryzowanych serwisów samochodowych średnia cena klucza z pilotem sprowadzanego wg numeru VIN wynosi 700 zł (do 1800 zł). Czas oczekiwania na nowy klucz (wysyłany jest bezpośrednio od producenta do docelowego serwisu) może wydłużyć się do kilku tygodni. Pole do popisu mają osoby trudniące się dorabianiem i programowaniem kluczy. Zaletą korzystania z usług prywatnych punktów dorabiania kluczy jest zarówno krótszy czas wykonania jak i niższa cena. Ceny usług w takich punktach są średnio od 20 do 50%  niższe od cen serwisowych, a czas dorobienia i zaprogramowania nowego klucza wynosi od kilku minut do godziny czasu (do dwóch dni roboczych w przypadku utraty ostatniego klucza). Jeżeli więc posiadasz jeden klucz do swojego pojazdu zachęcam do zrobienia jego kopii, aby w przyszłości uniknąć niemiłych niespodzianek.

Dzięki inwestycjom w najnowsze oprogramowanie nie mam żadnych problemów z programowaniem kluczy do samochodów starszych jak i najnowszych modeli aktualnie produkowanych. W przypadku kluczy z kodem stałym (starsza generacja immobilisera) programowanie nowego klucza odbywa się na urządzeniu stacjonarnym poprzez przepisanie kodu ze starego klucza na nowy dorobiony klucz. Średni czas wykonania usługi: 10 minut.
W przypadku kluczy z kodem zmiennym – crypto (nowsza generacja immobilisera) programowanie nowego klucza odbywa się najczęściej w samochodzie klienta poprzez dopisanie nowego klucza do pamięci komputera samochodowego. Programowanie odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia lub komputera po podłączeniu pod gniazdo diagnostyczne samochodu. Do zaprogramowania nowego klucza wymagany jest kod PIN (kod dostępu do komputera, którym legitymuje się klient). W przypadku braku kodu PIN jest możliwość (nie w każdym przypadku) jego odczytu lub ominięcia. Postęp techniki i na bieżąco aktualizowane oprogramowanie pozwalają na omijanie kodu PIN i kodowanie kluczy w coraz większej liczbie samochodów. Średni czas wykonania usługi: 30 minut.

 

 

Transpondery występujące w motoryzacji oraz minimalne ceny (podstawowe) zaprogramowanych kluczy w wersji podstawowej bez pilota centralnego zamka:

 

 

 

11 TEMIC

150 zł

12 TEMIC

150 zł

13 MEGAMOS

150 zł

33 PHILIPS

150 zł

33 PHILIPS EVO

350 zł

40 PHILIPS CRYPTO (OPEL)

250 zł

41 PHILIPS CRYPTO (NISSAN)

250 zł

42 PHILIPS CRYPTO (VAG)

250 zł

44 PHILIPS CRYPTO (VAG / INNE)

250 zł

45 PHILIPS CRYPTO (PEUGEOT)

250 zł

46 PHILIPS CRYPTO II

320 zł

48 MEGAMOS CRYPTO

250 zł

48 MEGAMOS CRYPTO (CAN VAG)

350 zł

73 PHILIPS

150 zł

73 PHILIPS EVO

350 zł

4C TEXAS

250 zł

4D TEXAS CRYPTO

250 zł

 

 

 

W przypadku utraty wszystkich kluczy cena za pierwszy zaprogramowany klucz bez pilota centralnego zamka może być nawet trzykrotnie wyższa.

 

 

 

                        Naciśnij poniższy przycisk, aby wybrać z menu markę swojego pojazdu i uzyskać dalsze informacje na temat dorobienia i programowania klucza.

 

 

 

MENU – LISTA MAREK

 

 

 

                        Ofertę dotyczącą kluczy samochodowych możesz również znaleźć tu:

 

 

 

MOJE AUKCJE ALLEGRO

 

 

 

 

 

 

STRONA GŁÓWNA

MENU – LISTA MAREK

NAPRAWA KLUCZY / PILOTÓW

KLUCZE DOMOWE

KATALOG KLUCZY SAMOCHODOWYCH

BATERIE, BRELOKI

KLUCZE SAMOCHODOWE

KŁÓDKI, WKŁADKI, ZAMKI

KONTAKT

 

 

DO GÓRY